23.07.2018

Wójt Gminy Koszarawa przekazuje lekki zestaw ratownictwa technicznego dla OSP Koszarawa

W dniu 20 lipca 2018r. Wójt Gminy Koszarawa przekazał lekki zestaw ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszarawie w związku z pozyskaniem przez Gminę Koszarawa kwoty w wysokości  38.610,00 zł. (wkład własny Gminy Koszarawa to: 1% tj. 390,00 zł. ). Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Koszarawa Władysława Pudy oraz Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszarawie Wojciecha Góry. Pozyskane Środki pochodzą Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości (Ministerstwo Sprawiedliwości). W piątek w Urzędzie Gminy w Koszarawie nastąpiło przekazanie jednostce OSP naszej Gminy nowoczesnego zestawu do ratowania zdrowia i życia ludzi w postaci zestawu lekkiego sprzętu ratownictwa technicznego.

Przekazany sprzęt bezapelacyjnie znacznie usprawni skuteczność działania strażaków ochotników w ratowaniu zdrowia i życia w tym mieszkańców Gminy Koszarawa a w sytuacjach kryzysowych ratując najcenniejszy dar, jakim jest ludzkie życie.