Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w Gminie Koszarawa

Informuję, że w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 900 tysięcy złotych.  Środki zostaną przeznaczone na realizację dwóch inwestycji:
1. „Budowa instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Koszarawa” (inwestycja polegać będzie na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznych na terenie Gminy Koszarawa; projektem objętych zostanie 5 budynków użyteczności publicznej stanowiących własność gminy),
2. „Budowa miejsca wypoczynku i rekreacji – rowerowy plac zabaw wraz z przebudową zjazdu z drogi powiatowej” (na placu po Starej Szkole w Koszarawie Cichej powstanie tor rowerowy typu Pumptrack, tor dla rowerków biegowych, stojaki na rowery oraz miejsce do odpoczynku z ławkami; cały plac zostanie oświetlony solarnymi latarniami parkowymi).
Na realizowane zadania z budżetu gminy przeznaczona zostanie kwota ok. 200 tysięcy złotych.
            W związku z ogłoszonymi kolejnymi naborami na dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyliśmy wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę 2 milionów 400 tysięcy złotych. Zakres rzeczowy projektowanych inwestycji dotyczy m.in. zagospodarowania terenu wokół budynku Ośrodka Zdrowia w Koszarawie i budynku byłego Gimnazjum w Koszarawie oraz modernizacji dróg gminnych. Obecnie oczekujemy na decyzję o przyznaniu środków.

Dodatkowo w ramach wsparcia dla gmin górskich zawnioskowaliśmy o kwotę 321 tysięcy złotych z przeznaczeniem na modernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury (przebudowa i docieplenie dachu) wraz z rozbudową parkingu przy budynku.