Działania inwestycyjne zaplanowane na rok 2021

Szanowni Mieszkańcy,
informuję, że w tym roku planujemy wykonać szereg zadań inwestycyjnych, których łączna wartość wynosić będzie blisko 1 milion 800 tysięcy złotych. Realizowane inwestycje sfinansowane zostaną z pozyskanych środków zewnętrznych w wysokości 960 tysięcy złotych oraz środków własnych w kwocie ponad  800 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na realizację następujących przedsięwzięć:
1. Budowa instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej w Gminie Koszarawa – 760 tysięcy złotych
2. Budowa miejsca wypoczynku i rekreacji – rowerowy plac zabaw wraz z przebudową zjazdu z drogi powiatowej
– 540 tysięcy złotych
3. Odbudowa i remonty dróg gminnych
– 290 tysięcy złotych
4. Budowa placu zabaw w Koszarawie Bystrej
– 120 tysięcy złotych
5. Budowa oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych
– 60 tysięcy złotych.

Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej dla projektów związanych z:
- zagospodarowaniem terenu wokół budynku Ośrodka Zdrowia w Koszarawie i budynku byłego Gimnazjum w Koszarawie,
-  modernizacją budynku Gminnego Ośrodka Kultury (przebudowa i docieplenie dachu) wraz z rozbudową parkingu przy budynku.