Defibrylator dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszarawie

Dzisiaj Wójt Gminy przekazał na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszarawie defibrylator serca marki PHILIPS zakupiony ze środków własnych gminy za kwotę 5.100 złotych. Defibrylator to urządzenie medyczne analizujące pracę serca i w przypadku konieczności (za pomocą elektrod defibrylacyjnych) dostarczające do niego określoną energię elektryczną. Najczęściej stosowany jest  w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia.  Obecnie urządzenie tego typu może obsługiwać osoba postronna, będąca najbliżej i najszybciej zdarzenia z nagłym zatrzymaniem krążenia. Niejednokrotnie strażacy pierwsi docierają na miejsce zdarzenia - dla naszej jednostki OSP defibrylator jest więc niezbędnym elementem wyposażenia mogącym uratować ludzkie życie.