Zmiana sposobu użytkowania części istniejących pomieszczeń parteru budynku nr 142 w Koszarawie na przedszkole oraz bibliotekę.

Gmina Koszarawa podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Zmiana sposobu użytkowania części istniejących pomieszczeń parteru budynku nr 142 w Koszarawie na przedszkole oraz bibliotekę” środkami EFRR w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Szacowana wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 317 847,35 a wartość dofinansowania środkami UE - 270 170,25

Przedsięwzięcie polega na zwiększeniu miejsc wychowania przedszkolnego na terenie gminy

Koszarawa. Będzie to możliwe dzięki zaadaptowaniu pomieszczeń, zlokalizowanych na parterze obiektu Zespołu SzkolnoPrzedszkolnego w Koszarawie nr 142, do możliwości pełnienia nowych funkcji – przedszkolnych oraz bibliotecznych. W wyniku realizacji projektu oprócz poprawy jakości opieki przedszkolnej, zostaną utworzone 3 oddziały dla 57 dzieci, w tym dla nowo utworzonej grupy 15 osobowej.

W ramach projektu przewidziano szereg prac budowlanych, wykończeniowych umożliwiające sprawowanie opieki nad dziećmi w wieku 3-5 lat.

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby wynikające z dokumentu strategicznego „Strategia Rozwoju Subregionu Południowego”