08.08.2024

Zakończenie inwestycji związanej z przebudową drogi powiatowej Jeleśnia-Koszarawa-Zawoja

W związku z zakończeniem realizacji zadania pn. „Przebudowa odcinka DP 1419 S Jeleśnia - Koszarawa - Zawoja w km od 6+520 do 7+240 w miejscowości Koszarawa o łącznej długości 720 mb” (odcinek powyżej Urzędu Gminy do mostu Krupiokowego), w czwartek 8 sierpnia br. dokonano oficjalnego odbioru inwestycji. W odbiorze uczestniczył Starosta Powiatu Żywieckiego Pan Adrian Midor.
W ramach inwestycji przebudowano odcinek drogi o długości 720 mb. wraz z niezbędnym poszerzeniem jezdni, wybudowano chodnik dla pieszych na całym odcinku, zabudowano kanalizację deszczową zapewniającą odwodnienie drogi, przebudowano dwa przepusty pod drogą, a także wykonano oświetlone przejście dla pieszych.
Inwestycja zrealizowana została wspólnie przez Powiat Żywiecki i Gminę Koszarawa dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Wkład własny Gminy wyniósł 809.266,40 zł.