08.08.2018

Dotychczas w ramach projektu : „ Nasze tradycje wczoraj i dziś polsko- słowacka wymiana dziedzictwa kulturowego na pograniczu” została zorganizowana impreza plenerowa „Święto plonów” w dniu 28.07.2018 r. W czasie której zostały zaprezentowane dziedzictwo kulturowe w  postaci występów twórców muzyki ludowo- folklorystycznej:

- zespół Jodełki

- kapela ludowa z Kościeliska

oraz zaprezentowano lokalne rzemiosło, wyroby ludowe oraz zwyczaje dożynkowe po stronie polskiej i słowackiej.

odtwórz galerię

Ponadto 23.07.2018 r. został zorganizowany wyjazd do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie uczestnicy mieli możliwość spędzenia czasu ze zwierzętami w naturalnych warunkach.

Zaproszenie

Wójt Gminy Koszarawa serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na polsko-słowackie zajęcia Izby Regionalnej w Koszarawie połączone z warsztatami gwary przy ognisku w ramach projektu ,,Nasze tradycje wczoraj i dziś - Polsko -Słowacka wymiana dziedzictwa kulturowego pogranicza". Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia 2018 roku o godzinie 07:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie.