Informacja na temat wydawania preparatu jodku potasu

Zgodnie z wytycznymi Wojewody Śląskiego informuję, że na terenie Gminy Koszarawa utworzone będą 3 punkty wydawania preparatu jodku potasu.
Przygotowanie tabletek z jodkiem potasu to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.
Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości.
Lokalizacja punktów wydawania preparatu jodku potasu:

1. Urząd Gminy Koszarawa - 34-332 Koszarawa 17
2. Gminny Ośrodek Kultury w Koszarawie - 34-332 Koszarawa 133
3. Zespół Szkolno Przedszkolny w Koszarawie - 34- 332 Koszarawa 434

Link do rozmowy z Wojewódzkim Konsultantem ds. Endokrynologii  dr n. med. Januszem Strzelczykiem  na temat suplementacji jodku potasu:

Załączniki: