09.06.2014

HISTORYCZNIE W KOSZARAWIE - ZAGRAJĄ SZCZYPIORNISTKI

Tego jeszcze nie było w podżywieckiej Koszarawie! Już w sobotę  (14 czerwca) o 10.00 rozpocznie się I Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Koszarawa. Dla tej jednej z najmniejszych gmin w Polsce to historyczne wydarzenie.

Historyczne, bo nigdy wcześniej, w tej niewielkiej miejscowości u podnóża Babiej Góry, nie było turnieju szczypiorniaka i to z takim rozmachem. Ale ktoś kto interesuje się piłką ręczną nie powinien być tym zdziwiony. Bowiem w Koszarawie istnieją dwie drużyny amatorskie żeńskiego szczypiorniaka, które grają w Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

- Jak się okazuje z wszystkich gmin Żywiecczyzny tylko Koszarawa ma dwie drużyny! Co więcej to z naszej miejscowości gra najwięcej dziewczyn w szczypiorniaka na Żywiecczyźnie! Statystycznie wychodzi, że ponad 1,5 procent mieszkańców Koszarawy gra w ręczną! To chyba najlepszy wynik w Polsce – mówi z dumą wójt gminy Koszarawa Władysław Puda.

To właśnie o puchar wójta rozegrany zostanie turniej szczypiorniaka w sobotę (14 czerwca) w sali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Koszarawie w przysiółku Cicha. Do rywalizacji, która rozpocznie się o 10.00, przystąpi pięć drużyn: Jeleśnia, Młoda Jeleśnia, Ślemień, Koszarawa i Młoda Koszarawa!

Organizatorami turnieju są: Wójt Gminy Koszarawa, Urząd Gminy Koszarawa oraz drużyny szczypiornistek: Koszarawa i Młoda Koszarawa.

Szczegółowy harmonogram spotkań:

10.00 – Młoda Koszarawa – Koszarawa