Dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”

4 kwietnia w Żywcu odbyło się uroczyste podpisanie i przekazanie umów w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2024r. organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. W uroczystości uczestniczyli: członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Hubert Maślanka, Mateusz Pindel - Prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Stanisław Kucharczyk – wicestarosta żywiecki. Nasza gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 100 tysięcy złotych do zakupu i montażu lamp solarnych na terenie sołectwa Koszarawa. Lampy zamontowane zostaną przy drogach wewnętrznych w Koszarawie oraz przy obiektach użyteczności publicznej, gdzie obecnie brak jest oświetlenia.