05.01.2023

Dane statystyczne Urzędu Stanu Cywilnego i Ewidencji Ludności w Koszarawie za 2022 rok

W 2022 roku na świat przyszło 20 nowych mieszkańców naszej gminy, w tym 8 chłopców i 12 dziewczynek.
Dzieci otrzymały imiona: Marcel, Marcin, Bartłomiej, Ryszard, Miłosz, Józef, Szymon, Marcin, Lena, Emilia, Iga, Laura, Klara, Jagoda, Felicja, Estera, Melania, Julia, Zuzanna, Karolina.
Jeden z chłopców przyszedł na świat w domu w Koszarawie.

Nasi mieszkańcy zawarli 24 związki małżeńskie, w tym w USC Koszarawa sporządzono 14 aktów małżeństwa a 10 małżeństw zostało zawartych w innych miejscowościach.

Zmarło 35 mieszkańców naszej gminy, w tym 18 kobiet i 17 mężczyzn.
W Koszarawie zmarły także 3 osoby spoza terenu naszej miejscowości.
W USC Koszarawa sporządzono 22 akty zgonów, pozostałe osoby zmarły poza Koszarawą.

Na dzień 1 stycznia 2023roku liczba mieszkańców Koszarawy zameldowanych na pobyt stały wynosi – 2310 osób, w tym 1127 kobiet i 1183 mężczyzn.
Średni wiek naszej społeczności to 42 lata.
Zameldowanych na pobyt czasowy w naszej gminie jest 60 osób.
Niestety liczba mieszkańców w porównaniu do lat ubiegłych maleje.