05.11.2021

Budowa placu zabaw w Koszarawie Bystrej zakończona

W ubiegłym miesiącu zakończona została budowa placu zabaw przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Koszarawie Bystrej. Zakres zadania obejmował zakup, dostawę i montaż urządzeń zabawowych posiadających certyfikaty bezpieczeństwa (huśtawka wahadłowa, zjazd linowy - tyrolka, zestaw zabawowy, zjeżdżalnia szeroka, zestaw sprawnościowy do wspinania). Wykonane zostały również nawierzchnie z mat przerostowych oraz schody terenowe ułatwiające dostęp do urządzeń. Uzupełnienie wyposażenia stanowią elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna). Całkowity koszt wykonanych robót wyniósł 189.895,41 zł. Na realizację inwestycji otrzymaliśmy 60 tysięcy złotych w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2021 r. organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Obiekt będzie ogólnodostępny i będzie służył nie tylko dzieciom z tego rejonu Koszarawy, ale także odwiedzającym naszą miejscowość.