28.07.2022

Z przyjemnością informuję, że w tym miesiącu została zakończona inwestycja pn. „Budowa miejsca wypoczynku i rekreacji – rowerowy plac zabaw wraz z przebudową zjazdu z drogi powiatowej”. Na placu po Starej Szkole w Koszarawie Cichej powstał tor rowerowy typu Pumptrack (z nawierzchnią bitumiczną) oraz tor dla dzieci na rowerkach biegowych (również z nawierzchnią bitumiczną). Ponadto zamontowane zostały stojaki na rowery oraz miejsce do odpoczynku z ławkami; cały plac oświetlony jest solarnymi latarniami parkowymi. Całkowity koszt zadania (roboty budowlane, nadzór inwestorski, dokumentacja techniczna) wyniósł 415.379,89 złotych. Inwestycja sfinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz ze środków własnych.
W naszej gminie powstało kolejne miejsce do aktywnego wypoczynku, oczekiwane zwłaszcza przez dzieci i młodzież z Koszarawy. Serdecznie zachęcam do korzystania z placu rowerowego. Spędzając w tym miejscu swój wolny czas proszę o stosowania się do obowiązującego regulaminu użytkowania toru.